Lidhje

Zyrtari i DASH Hoyt Yee për vizitë në Shkup


Zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë Brian Hoyt Yee, ishte në Shkup, ku u interesua për arritjet dhe reformat që kanë të bëjnë me zgjedhjet e parakohshme parlamentare të planifikuara për më 5 qershor.

Zoti Yee theksoi se SHBA po vëzhgojnë gjendjen dhe veprimtarinë e Prokurorisë Speciale, si dhe pëprgatitjet që po bën Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve. Ai u bëri thirrje drejtuesve politikë të vendit, që ta respektojnë marrëveshjen politike të vitit të kaluar dhe punën e prokurores speciale.

Zyrtari i DASH-it në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

XS
SM
MD
LG