Lidhje

Debati për rivotimin e Gjykatës së Posaçme


Në Kosovë, debati për dështimin e themelimit të gjykatës së Posaçme është shoqëruar më shumë reagime. Autoritetet kanë paralajmëruar mundësinë e hedhjes sërish në votim të amendamenteve kushtetuese, ndërsa opozita ka bërë thirrje që të respektohet votimi i një jave më parë. Analistët thonë se institucionet kanë treguar mungesë të madhe përgjegjësie dhe sugjerojnë që rivotimi i mundshëm të përgatitet me kujdes, pasi një dështim i ri do të prodhonte pasoja të rënda për Kosovën.

Debati për rivotimin e Gjykatës së Posaçme
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

XS
SM
MD
LG