Lidhje

Komisioneri Fule viziton Beogradin dhe Prishtinën


fule
fule
Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fule, shkon sot në Beograd, ndërsa nesër do të vizitojë edhe Prishtinën, ku pritet të bisedojë mbi hapat e ardhshëm të të dyja vendeve në rrugën drejt Bashkimit Evropian dhe për procesin e zbatimit të marrëveshjes ndërmjet tyre. Marrëveshja i mundësoi Kosovës hapjen e negociatave për stabilizim asociim ndërsa Serbisë ato për anëtarësim në muajin janar të vitit që po vjen, por zbatimi i saj është kusht për përparimin e të dyja palëve drejt strukturave evropiane.
Komisioneri Fyle vizion sot dhe neser Beogradin dhe Prishtinen
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00
XS
SM
MD
LG