Lidhje

Stuhi të pazakonta në Shtetet e Bashkuara


Pranvera ka ardhur në Shtetet e Bashkuara, por e pazakontë këtë vit, për shkak të rifillimit të stuhive, shirave dhe në disa shtete edhe borës, kryesisht në rajonin verilindor të vendit.

Stuhia i detyroi disa shtete të mbyllnin shkollat dhe ka shkaktuar ndërprerjen e energjisë elektrike, nga rrëzimi i pemëve të rënduara nga bora.

Trafiku është ngdalësuar së tepërmi për shkak të borës së pazakontë, që në disa zona arriti deri në 30 centimetra. Në disa shtete moti i keq ka vazhduar edhe sot.

XS
SM
MD
LG