Lidhje

Shqipëri: Industria fasone në vështirësi


Shqipëri, industria fasone në vështirësi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Përfaqësues të industrisë fasone ne Shqipëri deklaruan sot se, për shkak të zhvlerësimit te euros dhe mosrimbursimit, po shkojnë drejt falimentimit.
Ndërkohe, edhe punëtoret e bizneseve fason po protestojnë për pagat e ulëta dhe rritjen e normës së punës. Në Shqipëri rreth 66 mijë punëtorë punojnë në biznesin e fasonerise, i cili kontribuon në rreth 40 për qind të eksporteve shqiptare. Korrespondenti i Zeritvte Amerikës, Pëllumb Sulo njofton:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG