Lidhje

Ndotje shqetësuese e lumenjve të Shqipërisë


Mobilizim i shoqërisë civile për pastrimin e lumenjve të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Lumejtë e Shqipërisë gjithnjë e më shumë po kthehen në venddepozitime të mbeturinave, duke dëmtuar ekosistemin dhe ndotur mjedisin, gjë që pranohet edhe nga drejtues të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit. Kjo situatë, ka shyrë të rinjtë vullnetarë të “Eko Mendje” të nisin aksionin për pastrimin e lumejve nga mbeturinat, duke synuar sensibilizimin e komuniteteve lokale.

Mobilizim i shoqërisë civile për pastrimin e lumenjve të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG