Lidhje

Latifi: Programi i Telemjekësisë, së shpejti nën administrimin e shtetit shqiptar


Programi i Telemjekesise ne Shqiperi
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:01 0:00

Në vitin 2002, me nismën e profesorit të njohur të kirurgjisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shqiptaro-amerikanit Rifat Latifi, dhe me mbështetjen financiare të Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar, USAID, nisi të zbatohet Programi i Telemjeksisë në Ballkan, fillimisht në Kosovë dhe më pas në Shqipëri. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, profesor Latifi thotë se, me fillimin e vitit të ardhshëm, Programi i Telemjeksisë do t'i dorëzohet shtetit shqiptar.

Programi i Telemjekesise ne Shqiperi
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:01 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG