Lidhje

Tajlandë, shpëtohet i gjithë ekipi i bllokuar në shpellë


Në Tajlandë, të 12 djemtë dhe trajneri i tyre janë nxjerrë nga një shpellë e përmbytur ku ishin bllokuar për më shumë se dy javë, thanë trupat e marinës tajlandeze SEAL.

"Të 12 djemtë dhe trajneri janë nxjerrë nga shpella," thuhej në një postim në Facebook të trupave të posaçme të marinës tajlandeze. “Të gjithë janë shëndoshë e mirë,” thuhej aty.

Shpëtimi i djemve të martën erdhi në ditën e tretë radhazi të përpjekjeve për t’i nxjerrë ata nga kompleksi i shpellës Tham Luang që nga fundi i qershorit. Katër djem u shpëtuan të dielën dhe katër të tjerë të hënën. Djemtë e mbetur dhe trajneri i tyre u nxorën të martën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG