Lidhje

Festivali i tangos në Argjentinë


Kërcimtarët më të mirë në botë të tangos janë mbledhur në kryeqytetin argjentinas, Buenos Aires.

Të parët e më shumë se 2,000 interpretuesve filluan të tregojnë aftësitë e tyre të kërcimit mbrëmë në Kampionatin Botëror të Festivalit të Tangos.

Festivali 14 ditor shoqërohet me klasa për studentët fillestarë të kërcimit sensual.

Kërcimtarët më të mire të tangos do të marrin trofenë pas finaleve në datat 26 dhe 27 gusht.
XS
SM
MD
LG