Lidhje

Të drejtat e grave në Kosovë


Në Kosovë, gruaja ende vazhdon të përballet me pabarazi në punësim dhe në pozita të larta udhëheqëse. Në një bisedë për Zërin e Amerikës, drejtuesja e Agjencisë për Barazi Gjinore, Edona Hajrullahu thotë se emancipimi i gruas varet nga pavarësia e saj financiare.

Paragjykimet gjinore në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

XS
SM
MD
LG