Lidhje

Intervistë me Drejtorin Menaxhues të Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa


agron mustafa

Ashtu si kompanitë e tjera publike të Kosovës, Telekomi është në një moment ndryshimesh, kur përpiqet të modernizojë shërbimet dhe të rrisë të ardhurat. Ndërkohë që përpiqet të privatizojë gradualisht operacionet e tij, Telekomi i Kosovës është tronditur edhe nga një numër problemesh në kontrata që e kanë kërcënuar kompaninë me falimentim. Përveç problemeve, për t’u shënuar është edhe një zhvillim historik për telefoninë e Kosovës, vendosja e kodit telefonik 383 për vendin. Drejtori Menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa ishte në studion e Zërit të Amerikës ku diskutoi arritjet dhe sfidat e institucionit që drejton. Ai foli fillimisht mbi kontratën e re që ka nënshkruar Telekomi i Kosovës me një kompani amerikane, gjë që ishte edhe arsyeja e vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara.

Intervistë me Drejtorin e Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:50 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG