Lidhje

Shqetësime për ndotjen e mjedisit në Tetovë


Ndotja në Tetove
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00
Çështja e ndotjes së ajrit në Tetovë që po zgjat në muajt e vjeshtës dhe të dimrit në pak vitet e fundit, ka shqetësuar banorët jo vetëm të këtij qyteti por dhe të gjithë rajonit të Pollogut. Aktivistët kërkojnë mbylljen e një fabrike për përpunimin e metaleve, e cila vlerësohet si faktori kryesor i ndotjes atje. Por, autoritetet nuk kanë mundur ta detyrojnë fabrikën që të instalojë filtrat e nevojshëm në bazë të standardeve.
Ndotja në Tetove
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00
XS
SM
MD
LG