Lidhje

Thaçi: korrigjimi i kufijve duhet të përshpejtohet


Në Kosovë, presidenti Hashim Thaçi tha se çështja e korrigjimit të kufijve duhet të përshpejtohet, në mënyrë që Lugina e Preshevës të integrohet në territorin e vendit, ndërsa nënvizoi se korrigjimi shmang edhe idetë e Beogradit dhe Rusisë për ndarjen e Kosovës. Por, idetë e tij po vazhdojnë të kundërshtohen nga politikanë në Kosovë, të cilët thonë se një gjë e tillë është e parealizueshme.

Thaçi: korrigjimi i kufirit me Serbinë shmang idetë për ndarjen e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG