Lidhje

Thaçi: Ligji për gjuhën dhe flamurin në Maqedoni duhet të ndryshojnë


Thaçi: Ligji për gjuhën dhe flamurin në Maqedoni duhet të ndryshojnë

Kryetari i partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi thotë se ligji për gjuhën dhe flamurin shqiptar në Maqedoni duhet të ndryshojnë. Ai vlerëson se shqiptarëve më shumë se Greqisë u konvenon ndryshimi i emrit të Maqedonisë. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zoti Thaçi flet edhe për Marrëveshjen e Ohrit, raportet me Bashkimin Demokratik për Integrim, për bashkëveprimin e opozitës shqiptare dhe për zhvillime të tjera në Maqedoni.

XS
SM
MD
LG