Lidhje

Thaçi mban fjalimin vjetor në Parlament


Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha sot se ngaqë Bashkimi Evropian po vonohet në lidhjet me Kosovën dhe rajonin, ideologjitë e tjera po shpejtojnë të zënë hapësirën në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Gjatë fjalimit vjetor në Parlamentin e Kosovës, presidenti Thaçi tha se themelimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte është rrjedhojë e përvojës së keqe me mbrojtjen e dëshmitarëve.

Fjalimi i tij u bojkotua nga opozita, që thotë se zoti Thaçi nuk përfaqëson unitetin e popullit.

Fjalimi i Thaçit në Parlament
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

XS
SM
MD
LG