Lidhje

Filmi për Richard Holbrooke shfaqet në Prizren


Në Kosovë, David Holbrooke, djali i ish-diplomatit amerikan Richard Holbrooke, promovoi filmin “The Diplomat”, kushtuar karrierës dhe trashëgimisë së babait të tij, i cili vdiq në dhjetor 2010. David Holbrooke i tha korrespondentit tonë Besim Abazi se shfaqja e filmit përveç pasqyrimit të rolit të zotit Holbrooke në procesin e paqes në Kosovë e gjetiu, synon edhe frymëzimin e gjeneratave të reja të diplomatëve.

Filmi "The Diplomat" për Richard Holbrooke shfaqet në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG