Lidhje

Traditat folklorike në Malësi të Madhe


Malësia e Madhe është një nga zonat më të njohura në Shqipëri në fushën e ruajtjes së traditave folklorike. Mes shumë emrave të njohur të rapsodëve dhe këngëtarëve popullor të kësaj treve, është edhe Turk Mustafa, një zë i njohur për këngën maje krahut. Ai është pjesëmarrës në të gjithë Festivalet Folklorike të zhvilluara në Shqipëri si dhe fitues i shumë çmimeve në nivel kombëtar.

Tradita e këngës maje krahu në Malësinë e Madhe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

XS
SM
MD
LG