Lidhje

Administrata Trump do të apelojë vendimin për ndalimin e udhëtimit


Administrata e Presidentit Donald Trump ka apeluar një vendim të një gjykatësi federal që bllokoi urdhrin e rishikuar për ndalimin e udhëtimit për persona nga gjashtë vende me shumicë myslimane.

Departamenti i Drejtësisë tha të premten se do ta apelonte vendimin e gjykatësit Theodore Chuang të shtetit të Merilendit në Gjykatën e Apelit të Qarkut të Katërt në Virxhinia.

Kjo lëvizje vjen dy ditë pasi gjykata federale në Merilend dhe një tjetër gjykatë në Havai bllokoi pjesë të urdhrit të Presidentit, me arsyetimin se ishte diskriminues ndaj myslimanëve.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG