Lidhje

Tre kandidatura për kreun e Bankës Botërore


Zyrtarët e lartë të Bankës Botërore së shpejti do të vendosin se cili prej tre kandidatëve do të bëhet president i institucionit të zhvillimit global. Dy prej tyre janë ekpertë të financave, Ministrja nigeriane i Financave Ngozi Okonjo - Oweala dhe ish Ministri kolumbian i Finanvace Jose Antonio Ocampo. Kandidati i tretë është amerikani Jim Yong Kim, ekspert i shëndetit global.

XS
SM
MD
LG