Lidhje

Tregu shqiptar orientohet drejt prodhimeve vendase agro-ushqimore


Në Shqipëri, tregu po i drejtohet gjithnjë e më shumë prodhimeve të traditës vendase në sektorin agro-ushqimor. Përfaqësues të këtij sektori thonë se, vitet e fundit, vërehet që konsumatorët vendas dhe ata të huaj që vizitojnë Shqipërinë, pëlqejnë produktet lokale, gjë që po ndihmon në zhvillimin e këtij sektori me rëndësi për ekonominë vendase.

Tregu shqiptar orientohet drejt prodhimeve vendase agro-ushqimore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

XS
SM
MD
LG