Lidhje

Trump: Rreziku terrorist kurrë më i lartë se sot


Kandidati i pritshëm republikan për president Donald Trump duke reaguar për sulmin në aeroportin e Stambolit në Turqi tha se “rreziku terrorist nuk ka qenë kurrë më i madh se sot”.

“Shtetet e Bashkuara duhet të bëjnë gjithshka është në fuqinë e tyre për të përmirësuar sigurinë. Ne duhet të jemi të zgjuar në luftën ndaj grupit ISIS dhe duhet të jemi të ashpër”, u shpreh kandidati republikan.

XS
SM
MD
LG