Lidhje

Trupat e viktimave u kthehen familjeve


Në Kosovë, autoritetet u dorëzuan familjarëve dhjetëra trupa të të afërmeve të tyre të vrarë 15 vjet më parë, nga forcat serbe në Kosovë.

Njëzeteshtatë trupa të civilëve të vrarë në Suharekë dhe 19 të civilëve të vrarë në Krushë të Vogël në Kosovën jugore, pritet të rivarrosen të mërkurën në përvjetorin e 15 të vrasjes së mbi 150 shqiptarëve vetëm në këto dy vende.

Kosovë: Trupat e viktimave u rikthehen familjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00
XS
SM
MD
LG