Lidhje

Ulqin: Kuzhina e parë për të ushqyer njerëzit në nevojë


Kuzhinë popullore për njerëzit në nevojë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Në Ulqin është hapur kuzhina e parë popullore për njerëzit në nevojë. Këtë kuzhinë janë duke e mbajtur vullnetarët e rinj, ndërkohë që projektin e ndihmojnë afaristët e ndryshëm nga qyteti, të cilët dëshirojnë të mbesin anonim. Qytetarët e vlerësojnë këtë nismë duke e cilësuar të rëndësishme dhe humane për njerëzit në nevojë. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG