Lidhje

Ulqin, panairi rajonal i artizanëve


Ulqin, panairi rajonal i artizanëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Panairi rajonal i artizanëve, që tradicionalisht mbahet në qytetin bregdetar të Ulqinit është manifestimi më i madh i këtij lloji në Mal të Zi. Panairi, i cili mbahet në fillim të sezonit turistik, promovon punimet artizanale dhe traditën si dhe diversitetin krijues të komuniteteve që jetojnë në rajonin e Ballkanit. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj na ka dërguar kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG