Lidhje

Ulqin: Protestë kundër privatizimit të Gjirit të Valdanosit


Ulqin: Protestë kundër privatizimit të Gjirit të Valdanosit
Ulqin: Protestë kundër privatizimit të Gjirit të Valdanosit

Ish-pronarët, organizatat joqeveritare dhe intelektualët e pavarur kundërshtojnë privatizimin e Gjirit të Valdanosit, i njohur për ullishten më të bukur dhe më të madhe në Adriatik.

Ata kërkojnë nga Qeveria e Malit të Zi që të respektohen ligjet dhe procedurat e tenderit dhe, konform tyre, Gjiri i Valdanosit të shndërrohet në një kompleks ekologjik dhe park natyror.

Në këtë kuadër, kundërshtarët e privatizimit të Gjirit kanë paralajmëruar për sot mbajtjen e një proteste gjithëpopullore në Ulqin.

Nga Ulqini njofton korrespondenti ynë, Ali Salaj.

XS
SM
MD
LG