Lidhje

Policia e Nju Jorkut heton një makinë të dyshimtë pranë Sheshit Union

  • Zëri Amerikës

Policia në Nju Jork po heton një makinë të dyshimtë pranë zonës së Sheshit Union.

Policia tha se automjeti ajo u njoftua për automjetin dje për shkak të dy bombolave të gazit që ndodheshin në pjesën e mbrapme të makinës.

Zona është bllokuar edhe ekipet e emergjencës dhe të bombave ndodhen në vendin e ngjarjes.

Zyrtarët e qytetit janë në gatishmëri që kur një pakistanezo-amerikan u përpoq dhe dështoi në shpërthimin e një makine bombë me 1 maj në Tajms Skuer të Nju Jorkut.

XS
SM
MD
LG