Lidhje

Urime në prag të ditës së Bajramit


Në Kosovë autoritetet fetare e politike kanë këmbyer përgëzime me rastin e përfundimit të muajit të shenjtë të Ramazanit. Në urimet me rastin e ditës së Bajramit që kremtohet nesër dhe që shënon përfundimin e agjërimit, vihet theksi tek thirrjet për solidaritet, tolerancë e mirëkuptim ndërmjet njerëzve dhe besimeve.

Ky mesazh është përcjellë sot edhe në urimin e kryetarit të Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiut Naim Tërnava, i cili thekson se dita e nesërme e Fitër - Bajramit është ditë kur besimtarët ndajnë gëzimin dhe shkëmbejnë urimet mes vete, duke e lutur Zotin për faljen e mëkateve të mundshme dhe që bashkërisht të punojnë për një të ardhme sa më të mirë të vendit.

Urimet pas muajit të Ramazanit
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

XS
SM
MD
LG