Lidhje

Nëntë të vrarë në një incident në Dayton


Nëntë veta i vranë dhe të 16 të tjerë u plagosën të dielën në orët e hershme të mëngjesit në Dayton të Ohios, Ky ishte incidenti i dytë më të shtëna në masë në më pak se 24 orë në Shtetet e Bashkuara.

Policia e Daytonit tha se sulmuesi, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, ka vdekur. Policia tha se është duke u mbështetur nga FBI-ja në hetimin e këtij rasti.

Policia tha se nuk dihen motivet e incidentit dhe hetuesit besojnë se sulmuesi veproi i vetëm.

Të shtënat filluan rreth orës 1 pas mesnatës në Qarkun Oregon, një lagje historike e njohur për klubet e natës, baret, galeritë e arteve dhe dyqanet në qytetin e Daytonit, në shtetin Ohio.

Sulmi ndodhi pas orë pas atij të së shtunës në Walmart në El Paso të Teksasit që la pas vetes 20 të vrarë dhe 26 të plagosur.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG