Lidhje

USAID mbështet agroturizmin në Shqipëri


Agjencia Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar, USAID, po mbështet zhvillimin e agroturizmit në disa prej bashkive të Shqipërisë, mes të cilave edhe bashkitë e Shkodrës, Pukës dhe Malësisë së Madhe. Të premten, në Njësinë Administrative Ana e Malit, në Bashkinë e Shkodrës, u organizua "Festa e Shegës", një veprimtari që synon promovimin e vlerave dhe pasurive të trashëgimisë kulturore, natyrore dhe produkteve të zonës.

Program i USAID-it për Shqipërinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG