Lidhje

Vazhdojnë hetimet dhe reagimet për vrasjen në Mitrovicë


Vazhdojnë hetimet dhe reagimet për vrasjen në Mitrovicë
Vazhdojnë hetimet dhe reagimet për vrasjen në Mitrovicë

Në Kosovë, policia tha se ende nuk dihen hollësi të incidentit të mbrëmshëm në veriun e Mitrovicës, ku humbi jetën një dhe u plagosën dy pjesëtarë të komunitetit serb. Incidenti ka nxitur reagime të shumta, ndërsa autoritetet vendase e ndërkombëtare krahas dënimit të incidentit, po bëjnë thirrje për ruajtjen e qetësisë dhe shmangien e veprimeve që mund të shtojnë tensionet edhe ashtu të larta në atë pjesë të Kosovës.

XS
SM
MD
LG