Lidhje

Vazhdojnë luftimet në Sirte


Vazhdojnë luftimet në Sirte

Në qytetin libian të Sirtes sot kanë vazhduar luftimet, ku luftëtarët e forcave qeveritare thonë se i kanë izoluar më tej përkrahësit e ish-udhëheqësit Muamar Gasafi.

Luftëtarët e Këshillit Kombëtar Kalimtar thanë sot se i kanë izoluar në një lagje të vogël forcat besike të Gadafit.

Dje sekretarja e Shtetit Hillary Clinton u takua në Tripoli me udhëheqësit libianë. Ajo premtoi ndihma të reja amerikane për Libinë, për programet e arsimit dhe të shëndetësisë.

XS
SM
MD
LG