Lidhje

Vazhdojnë protestat në Gostivar pas vrasjes së dy shqiptarëve


Në qytetin e Gostivarit edhe sot u mbajtën protesta të mëdha pas vrasjes së dy shqiptarëve të rinj nga një polic maqedonas. Komuniteti ndërkombëtar bën thirrje për qetësimin e gjendjes dhe për zbatimin e ligjeve. Ndërkohë, opozita shqiptare kërkon mbrojtjen e shqiptarëve të Maqedonisë nga faktorët ndërkombëtarë dhe nga Shqipëria e Kosova.

XS
SM
MD
LG