Lidhje

Vazhdon kriza politike në Maqedoni


Vazhdon kriza politike në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Në Maqedoni vazhdon kriza politike dhe institucionale. Partia VMRO-DPMNE i bëri thirrje Lidhjes Social Demokrate që të heqë dorë nga ajo që e quan "Platformë e Tiranës", duke i ofruar mbështetje për të formuar një qeveri të pakicës.

XS
SM
MD
LG