Lidhje

Takim i prodhuesve te verës Kallmet


Vera Kallmet
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00
Në Shkodër, u mblodhën sot prodhuesit e verës “Kallmet”, një nga verërat tradicionale dhe më të njohura shqiptare. Vitet e fundit janë bërë përpjekje serioze për rigjallërimin e kësaj tradite, duke bërë që verërat e markës “Kallmet” të eksportohen edhe jashtë Shqipërisë, deri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Vera Kallmet
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG