Lidhje

Vetëvendosje nxit reagime për mënyrën e protestës


Në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje nxiti shume reagime me mënyrën e protestës së saj kundër ratifikimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ajo u kritikua për veprime e qëndrime të skajshme.

Udhëheqësit e kësaj lëvizjeje hedhin poshtë kritikat duke vlerësuar se me kundërshtimin e marrëveshjes ata po bëjnë përpjekje të mbrojnë sovranitetin e Kosovës dhe rregullimin e saj të brendshëm kushtetues.

Reagime ndaj veprimeve të Vetëvendosjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00
XS
SM
MD
LG