Lidhje

Shënimi i vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi


Tashmë është mbushur një vit nga nënshkrimi i marrëveshjes për shënimin e vijës kufitare në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Javën që vjen parlamenti i Kosovës do të debatojë projektligjin për ratifikimin e kësaj marrëveshjeje e cila ka nxitur ndarje të thella në skenën politike në Kosovë. Banorët e zonës kufitare shprehen të pakënaqur me marrëveshjen që sipas tyre lë mijëra hektarë tokë jashtë kufijve të Kosovës, por kjo sipas ekspertëve nuk do të ndodhë. Korrespondentja jonë Edlira Bllaca ishte në zonën kufitare prej nga na dërgoi këtë kronikë.

Shënimi i vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:12 0:00

XS
SM
MD
LG