Lidhje

Azemi: Kosova të kërkojë energji alternative


Visar Azemi, KOSID
Në Shtetet e Bashkuara ndodhen këto ditë një numër zyrtarësh të financave, ekonomisë dhe të shoqërisë civile, për të marrë pjesë në takimet vjetor të Bankës Botërore dhe FMN-së. I ftuar për një bisedë në studion e Zërit të Amerikës ishte të mërkurën Visar Azemi nga Konsorciumi i Shoqërisë Civile për Zhvillim të Qëndrueshëm, KOSID. Ai tha se thotë se investimet në qymyr në Kosovë nuk kanë marrë parasysh ndikimin mbi shëndetin e popullatës. Sipas tij, Kosova ka nevojë për burime alternativë energjie.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG