Lidhje

Sarandë: Partia minoritare MEGA, paraqet programin politik


Sarandë: Partia minoritare MEGA, paraqet programin politik

Partia e re e pakicës greke në Shqipëri MEGA, paraqiti sot në Sarandë programin politik përpara përkrahësve të saj. Kryetari i kësaj partie Kristaq Kali u tha gazetarëve se objektivi i parë i subjektit politik ishin zgjedhjet lokale. Zoti Kali komentoi edhe raportet me Organizatën "Omonia " dhe me Partine e të Drejtave të Njeriut.

XS
SM
MD
LG