Lidhje

Votimet për zgjedhjet parlamentare në veriun e Shqipërisë


Votimet u zhvilluan sot në të gjithë qendrat e votimit të qarqeve Shkodër, Lezhë dhe Kukës, ku, deri në orën 17, pjesëmarrja në votime ishte më e ulët se në zgjedhjet e mëparshme parlamentare të vitit 2013. Në orët e pasdites, në prokurorinë e Shkodrës ishte Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla, i cili e cilësoi të qetë procesin e sotëm të votimit, ndërkohë që bëri të ditur po hetohet incidenti i Shëngjinit.

Votimet në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG