Lidhje

Votohet edhe në veriun e Kosovës me shumicë serbe


Në pjesën veriore të Kosovës, të banuar me shumicë serbe, procesi zgjedhor për pushtetin komunal është përshkruar si i qetë dhe pa incidente të mëdha që do ta dëmtonin atë. Sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, deri në orët e pasdites kishte një pjesëmarrje më të lartë në zgjedhjet në komunat me shumicë serbe, sesa në pjesët tjera.

Votohet edhe në veriun e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG