Lidhje

Përfaqësimi i grave në politikë


Përfaqësimi i grave në politikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Në Kosovë, deputete të parlamentit, thonë se vendi duhet të vazhdojë të zbatojë kuotën gjinore prej 30 për qindësh në përfaqësimin e grave në Parlamentin e Kosovës. Ato thonë se kjo shifër është në funksion të nxitjes dhe forcimit të barazisë gjinore që ende është e pamjaftueshme, pasi sipas tyre përfaqësimi i grave në vendimmarrje mbetet i ulët.

Përfaqësimi i grave në politikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG