Lidhje

Raporti i BB: Kosova, me rritje të mirë ekonomike


Përfaqësuesit e Bankës Botërore thanë se vendet e Ballkanit Perëndimor kanë shënuar përmirësim në rritjen ekonomike dhe se e njëjta situatë pritet të vazhdojë edhe gjatë dy viteve të ardhshme.

Gjatë prezantimit të një raporti për rritjen ekonomike të rajonit, u tha se rritja ekonomike e këtyre vendeve është e ndjeshme ndaj rrezikut, pasigurisë së politikave të brendshme, ndryshimeve të politikave dhe mjedisit të jashtëm.

Në raport theksohet po ashtu se Kosova vazhdon të ketë rritjen më të lartë ekonomike në rajon.

Raporti i BB: Kosova me rritje të mirë ekonomike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG