Lidhje

Kosovë, “Urdhri i Pavarësisë”, për ish-ambasadorin Khalilzad


Kosovë, “Urdhri i Pavarësisë”, për ish-ambasadorit amerikan në OKB, Zalmay Khalilzad
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Në Kosovë, presidenti Hashim Thaçi i ndau të mërkurën medaljen “Urdhri i Pavarësisë”, ish ambasadorit amerikan në Kombet e Bashkuara Zalmay Khalilzad për siç u tha, kontributin e tij për pavarësinë e Kosovës. Ambasadori Khalilzad tha se në dhjetëvjetëshin e fundit Kosova ka rritur shumë ndërsa bëri thirrje për fuqizim edhe më tej të marrëdhënieve ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës. Zoti Khalilzad njihet si një nga mbështetësit kryesor në kohën e presidentit George W Bush, për shpalljen e pavarësisë së Kosovës.

Kosovë, “Urdhri i Pavarësisë”, për ish-ambasadorit amerikan në OKB, Zalmay Khalilzad
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG