Lidhje

Zgjedhjet lokale në Kosovë


Zgjedhjet lokale në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

166 kandidatë për kryetar të komunave dhe mbi 5 mijë kandidatë për kuvende komunale të 89 subjekteve politike synojnë të fitojnë në 38 komunat e Kosovës. Vëzhguesit thonë se procesi në të gjithë vendin ishte i qetë dhe pa incidente të mëdha. Maqedonia e Veriut voton për të zgjedhur kryetarët e 80 komunave dhe të qytetit të Shkupit si njësi e veçantë administrative.

XS
SM
MD
LG