Lidhje

Zgjedhjet në Maqedoni: Opozita kritikon qeverinë


Zgjedhjet në Maqedoni: Opozita kritikon qeverinë

Në Maqedoni, opozita, si ajo maqedonase edhe shqiptare, akuzojnë partitë në pushtet se po ushtrojnë trysni ndaj punonjësve të administratës që në zgjedhjet parlamentare të pesë qershorit të votojnë për to. Autoritetet qeveritare i kanë hedhur poshtë akuzat si të pabaza. Ndërkohë, sipas anketave publike, partitë VMRO dhe Bashkimi Demokratik për Integrim përsëri pritet të dalin fituese të këtyre zgjedhjeve.

XS
SM
MD
LG