Lidhje

Zgjedhjet në Maqedoni


Zgjedhjet në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Nesër në Maqedoni mbahen zgjedhjet e parakohëshme parlamentare dhe balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Partitë shqiptare shpresojnë të arrijnë një numër prej mbi 25 deputetësh nga 123 vende që ka Parlamenti i vendit.

XS
SM
MD
LG