Lidhje

Zgjedhjet parlamentare në Serbi


Përgatitjet për zgejdhjet serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Të dielën ne Serbi mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat cilësohen me rëndësi për procesin e integrimit në Bashkimin Evropian ku në dhjetor të vitit 2015 hapi negocimin e kapitujve në kuadër të bisedimeve për anëtarësim. Zgjedhjet serbe pritet të mbahen edhe në Kosovë dhe operacioni do të zhvillohet nga Misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë. Në zgjedhje pritet të marrin pjesë edhe shqiptarët në Luginën e Preshevës.

Përgatitjet për zgejdhjet serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

XS
SM
MD
LG