Lidhje

Zgjedhjet vendore në Maqedoni


Nesër në Maqedoni mbahen zgjedhjet vendore. Gara pritet të jetë e vështirë në shumicën e komunave ndërsa mendohet se pak garues për drejtues komunash mund të fitojnë qysh në raundin e parë. Zgjedhjet e politizuara do të ndiqen nga mbi treqind vëzhgues të huaj. Garuesit e Komunave të banuara me shqiptarë kanë premtuar sidomos përmirësimin e infrastrukturës rrugore, rrjetet e ujësjellësit e kanalizimit dhe të kushteve të ambientin jetësor

Zgjedhjet vendore në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG