Lidhje

Pritet një javë me zhvillime të rëndësishme politike në Kosovë


Në Kosovë, qeveria pritet që të dërgojë në fillim të javës së ardhshme në parlament marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin e Zi, marrëveshje kjo që ka ndarë për gati dy vjet skenën politike dhe ka hapur debate për çuarjen e vendit në zgjedhje të parakohshme. Partitë politike në Kosovë tashmë janë përqëndruar te mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë që është thirrur për të mërkurën.

Skena politike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG