Lidhje

Projekte zhvillimi në zonën e Kelmendit


Vitet e fundit, nga zona veriore e Shqipërisë janë larguar shumë të rinj për shkak të infrastrukturës malore të dëmtuar, nivelit të lartë të papunësisë dhe vështirësive ekonomike. Por, në disa zona, siç është ajo e Tamarës, në njësinë administrative të Kelmendit, një pjesë e të rinjve po rikthehen me projekte zhvillimi, mundësuar nga infrastruktura e përmirësuar dhe mbështetja e programeve të donatorëve të huaj.

Projekte zhvillimi në Kelmend
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:50 0:00

XS
SM
MD
LG